SiTiming from SPORTident
SiTiming from SPORTident
Results for Bradford Grammar School Indoor - 20-Aug-2019 - Provisional
...return to index
Course Results
Long
Splits
Results
6.5km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
n/c
David Alcock
AIRE
M40
11:25
1st
Chris Mackenzie
CLOK
M21
13:47
2nd
Joshua Cooper
EBOR
M21
14:57
+1:10
3rd
Chris Lambert
SYO
M21
15:25
+1:38
4th=
Matt Livesey
IND
M21
16:25
+2:38
4th=
Vicky Bailey
EBOR
W21
16:25
+2:38
6th
Matthew Rochester
CLARO
M18
16:34
+2:47
7th
Thomas Aspin
CLOK
M18
16:38
+2:51
8th
Louise Adams
EUOC
W21
17:00
+3:13
9th
Tony Udris
SYO
M50
17:10
+3:23
10th
Quentin Harding
CLARO
M55
17:27
+3:40
11th
River Edis-Smith
MDOC
M20
18:00
+4:13
12th
Alice Leake
AIRE
W21
18:23
+4:36
13th
Richard Foster
AIRE
M35
18:49
+5:02
14th
Craig Lucas
LOG
M21
19:32
+5:45
15th
Megan Harrison
EPOC
W20
19:38
+5:51
16th
Paul Taylor
SYO
M50
19:44
+5:57
17th
Anne Murgatroyd
AIRE
W35
20:03
+6:16
18th
Amicia Lee
AIRE
W21
20:19
+6:32
19th
Kieran Marsh
EBOR
M21
20:32
+6:45
20th
John Owens
BAOC
M50
21:14
+7:27
21st
John Casey
WATO
M50
21:17
+7:30
22nd
Andy Bowes
CLARO
M50
21:22
+7:35
23rd
Marie Gibbs
AIRE
W40
21:36
+7:49
24th
David Thomas
SAX
M21
21:39
+7:52
25th
Rose Hartmann
SYO
W21
21:40
+7:53
26th
Niall Bourne
IND
M35
22:19
+8:32
27th
Brendan Anglim
CLOK
M45
22:22
+8:35
28th
Michele Dawson
GON
W21
22:27
+8:40
29th
Alex Elliot
SYO
W16
22:38
+8:51
30th=
Nick Martin
CLOK
M45
22:45
+8:58
30th=
Andy Pullan
AIRE
M21
22:45
+8:58
32nd
Ian Furlong
AIRE
M35
22:49
+9:02
33rd
Adam Osbourne
AIRE
M40
22:57
+9:10
34th
Nathan Martin
M35
22:59
+9:12
35th
Peter Branney
IND
M35
23:14
+9:27
36th
Oscar Anglim
CLOK
M20
23:25
+9:38
37th
Pippa Dakin
SYO
W21
23:39
+9:52
38th
William Martland
EPOC
M16
23:54
+10:07
39th
Simon Martland
EPOC
M50
24:41
+10:54
40th
Will Drewe
CLARO
M35
24:45
+10:58
41st
Robert Gatenby
AIRE
M40
25:32
+11:45
42nd
Andrew Connelly
AIRE
M35
25:46
+11:59
43rd
Adam McCreadie
DEE
M40
25:47
+12:00
44th
Steve Webb
AIRE
M55
26:31
+12:44
45th
Rob Groves
AIRE
M21
26:36
+12:49
46th
Lucy Needham
AIRE
W21
27:10
+13:23
47th=
David Aspin
CLOK
M50
27:28
+13:41
47th=
Steve Whitehead
EBOR
M65
27:28
+13:41
49th
Eleanor Ellis
PFO
W16
27:44
+13:57
50th
Helen Bickle
WAOC
W35
28:18
+14:31
51st
Andy Robinson
LOC
M65
29:01
+15:14
52nd
Sophie Vincent
DVO
W18
29:19
+15:32
53rd
Julie Mair
AIRE
W35
29:28
+15:41
54th
Ian Ditchfield
MV
M60
29:35
+15:48
55th
Rebecca Gray
AIRE
W21
29:39
+15:52
56th
Emma Harrison
EPOC
W45
29:55
+16:08
57th
David Hunt
BOK
M55
30:10
+16:23
58th
Diane Leakey
SLOW
W60
30:27
+16:40
59th
Richard Edwards
AIRE
M40
30:38
+16:51
60th
Stephen Warner
EPOC
M60
31:06
+17:19
61st
Andrew Hobson
AIRE
M35
31:43
+17:56
62nd
Daniel Figg
EBOR
M21
31:49
+18:02
63rd
Simon Furlong
AIRE
M21
32:43
+18:56
64th
Mark Bryant
SYO
M21
32:48
+19:01
65th
Ben Mather
LOG
M16
33:25
+19:38
66th
Martin Lewis
QO
M50
34:33
+20:46
67th
Graeme Dawson
GON
M55
35:23
+21:36
68th
Robin Culshaw
AIRE
W21
38:22
+24:35
69th
Jim Harris
M45
40:05
+26:18
70th
Clare Hanna
LOG
W50
41:23
+27:36
71st
David Vincent
DVO
M55
42:42
+28:55
72nd
David Shelley
AIRE
M65
44:13
+30:26
73rd
Andrew Cox
M60
44:37
+30:50
74th
Sarah Haines
AIRE
W60
45:19
+31:32
75th
Brent Hill
AIRE
M60
53:42
+39:55
David Bowman
AIRE
M45
m5
Peter Shirvington
QO
M45
m7
Alan Leakey
SLOW
M65
w4
Mike Pedley
EPOC
M55
w9
John Blatherwick
AIRE
M21
m15
Mike Snell
OD
M60
m15
Medium
Splits
Results
5.9km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Karen French
WIM
W50
19:58
2nd
Tim Evans
CLARO
M55
20:06
+0:08
3rd
William Ellis
PFO
M14
20:49
+0:51
4th
Sam Crawshaw
SYO
M16
21:08
+1:10
5th
Euan Tryner
SYO
M16
21:12
+1:14
6th
Natalie Martin
CLOK
W16
21:37
+1:39
7th
Cecilia Fenerty
MDOC
W55
22:18
+2:20
8th
Sarah Bayliss
SPLOT
W50
22:19
+2:21
9th
Jamie Lightfoot
SYO
M14
22:35
+2:37
10th
Susan Guy
SYO
W40
23:58
+4:00
11th
Sam Todd
SYO
M14
24:34
+4:36
12th
David Hodson
HH
M55
24:42
+4:44
13th
Andrew Kelly
AIRE
M60
24:54
+4:56
14th
Bruce Bryant
OD
M60
24:56
+4:58
15th
Natasha Conway
AIRE
W45
25:12
+5:14
n/c
Luke Atkins & Helen Bowes
M21
25:27
16th
Ken Patterson
AIRE
M65
25:31
+5:33
17th
James Bryant
SYO
M12
26:12
+6:14
18th
Nicholas Lightfoot
SYO
M55
26:24
+6:26
19th
Dominic Wathey
MDOC
M14
26:35
+6:37
20th
Simon Brook
EBOR
M60
26:41
+6:43
21st
George Martin
CLOK
M14
26:59
+7:01
22nd
Helen Ellis
PFO
W45
27:09
+7:11
23rd
Jacky Dakin
SYO
W55
27:50
+7:52
24th
Andy Ellis
PFO
M55
28:04
+8:06
25th
Pauline Tryner
SYO
W45
28:13
+8:15
26th
Jane Lambert
SO
W55
28:15
+8:17
27th
Dave Chaffey
DVO
M55
28:19
+8:21
28th
Amanda Crawshaw
SYO
W45
28:46
+8:48
29th
Mike Smithard
DEE
M70
28:54
+8:56
30th
Hannah Mather
LOG
W14
29:24
+9:26
31st
Liz Phillips
OD
W55
29:25
+9:27
32nd
Rebecca McCreadie
DEE
W40
30:24
+10:26
33rd
Robyn Stanyon
SYO
W50
31:12
+11:14
34th
Carey Martin
AIRE
W60
31:14
+11:16
35th
Mark Dakin
SYO
M55
31:38
+11:40
36th=
Karen Quickfall
SROC
W55
32:20
+12:22
36th=
Linda Kelly
CLARO
W60
32:20
+12:22
38th
Christopher Branford
WIM
M70
32:22
+12:24
39th
Paul Prudhoe
M65
33:15
+13:17
40th
Steve Brockbank
LOC
M70
33:51
+13:53
41st
Julia Prudhoe
W60
34:11
+14:13
42nd
Sue Hartley
WAOC
W60
35:31
+15:33
43rd
Andy Furnell
LOG
M55
35:52
+15:54
44th
Lindsey King
AIRE
W55
37:53
+17:55
45th
Peter O'Connell
EBOR
M60
37:57
+17:59
46th
Ian Marshall
AIRE
M55
38:09
+18:11
47th
Gerry Symes
AIRE
M70
38:15
+18:17
48th
Richard Spendlove
EPOC
M70
38:45
+18:47
49th
Janet Leake
EBOR
W60
39:12
+19:14
50th
Nick Collins
TARANAK
M65
39:17
+19:19
51st
Joyce Marshall
AIRE
W55
39:48
+19:50
52nd
Charlotte Willis
AIRE
W21
39:55
+19:57
53rd
Sal Chaffey
DVO
W50
40:45
+20:47
54th
Henry Marston
SYO
M70
41:52
+21:54
55th
Fred Miller
NATO
M65
41:54
+21:56
56th
Annie Sanderson
TARANAK
W60
42:45
+22:47
57th
Janet Adams
SYO
W55
44:17
+24:19
58th
Christine Robinson
LOC
W60
45:44
+25:46
59th
Philip Headford
BOF
M60
46:45
+26:47
60th
Steve Blount
SO
M55
47:14
+27:16
61st
Mike Cope
CLARO
M70
48:02
+28:04
62nd
Sharon Bowes
CLARO
W50
48:17
+28:19
63rd
Grahame Crawshaw
MDOC
M70
50:21
+30:23
64th
Viv Hodson
HH
W55
51:21
+31:23
65th
Paul Turner
SELOC
M60
51:25
+31:27
66th
David Potter
BOK
M55
53:32
+33:34
67th
Jackie Page
EPOC
W65
55:08
+35:10
68th
Valerie Gilleard
AIRE
W60
56:08
+36:10
69th
Keith Sykes
EPOC
M70
62:25
+42:27
Robbie Lightfoot
SYO
M12
m5
Helen Martland
EPOC
W50
w2
Steve Dempsey
SYO
M55
w7
Tony Thornley
AIRE
M70
m5
Jill Blount
SO
W55
m2-14
Stephen Round
SELOC
M65
m6-7
Barbara Dawson
GON
W55
m8
Alan Parker
AIRE
M70
m4-5
Guy Patterson
AIRE
M65
m13
Melinda Riley
SYO
W60
w6
Jean Lochhead
EPOC
W70
mS-2 rtd
Kath Aspin
CLOK
W50
rtd
Short
Splits
Results
4.4km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Anna Todd
SYO
W12
16:31
2nd
Liam Casey
WATO
M12
17:04
+0:33
3rd
Brid Casey
WATO
W45
18:37
+2:06
4th
Grace French
WIM
W12
18:59
+2:28
5th
Louis Bryant
SYO
M10
20:22
+3:51
6th
Ali & Beth Broadest
AIRE
M10
20:34
+4:03
7th
Freya Tryner
SYO
W12
21:55
+5:24
8th
Joseph Guy
SYO
M12
21:57
+5:26
9th
Freddie Guy
SYO
M9
23:29
+6:58
10th
Eimear Casey
WATO
W10
26:14
+9:43
11th
Judith Goodair
EPOC
W75
26:59
+10:28
12th
Arabella Woodrow
EPOC
W65
28:24
+11:53
13th
Jacob Shirivington
QO
M10
29:00
+12:29
14th
Elizabeth Drew
EBOR
W70
31:37
+15:06
15th
Adam Collinge
AIRE
M45
35:40
+19:09
16th
Alice French
WIM
W8
36:10
+19:39
17th
Hazel Bickle
WAOC
W65
38:28
+21:57
18th
Gill Ross
EPOC
W70
40:11
+23:40
19th
Micole Milloy
W21
42:23
+25:52
20th
Margaret Parker
AIRE
W70
42:41
+26:10
21st
Guy Goodair
EPOC
M80
49:15
+32:44
22nd
Ruth Rhodes
SO
W75
51:27
+34:56
Christopher Drew
EBOR
M70
m1-12
Nev Myers
EBOR
M60
m6-7
Sue Stevens
AIRE
W65
m6
Fred Ross
EPOC
M70
m6
Angela Cox
WATO
W60
m4 w9
Irene Crawshaw
MDOC
W75
m4
Lisa Headford
BOF
W50
m4
Back to Top